Poniżej podajemy kilka istotnych informacji, które odpowiadają na często zadawane pytania i wątpliwości naszych Klientów.
BEZPIECZEŃSTWO
Jest dla nas najważniejsze, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie procedury odbywały się zgodnie z przepisami, kontrahenci posiadali stosowne uprawnienia, zezwolenia i karty kwalifikacyjne a kadra była zatrudniana w sposób wnikliwy.
Legalność i rzetelność
- Posiadamy wpis do ewidencji CEOIPT nr 7920
- Posiadamy obowiązkowe ubezpieczenie na rzecz Klientów Signal Iduna
- Wszystkie kolonie i obozy wraz z programem i kadrą są zgłaszane do Kuratorium Oświaty w Warszawie
- Ośrodki z którymi współpracujemy spełniają wymogi stawiane przez Sandepid oraz Straż Pożarną
- Zatrudniana Kadra zawsze posiada stosowne uprawnienia do pracy z dziećmi i młodzieżą
Ubezpieczenie
Jeśli nie zaznaczono inaczej na każdej imprezie w Polsce uczestnicy są ubezpieczeni od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW 10 000 zł). W przypadku imprez zagranicznych obowiązkowe ubezpieczenie Koszty Leczenia (KL do 10 000 EU) oraz (NNW do 7000 zł). W przypadku uprawiania narciarstwa, snowboardu, windsurfingu lub kite’a polecamy ubezpieczenie od uprawiania sportów, które zapewnia Ubezpieczenie sprzętu, oraz OC na osobie i mieniu. Wszystkie ubezpieczenia są zawierane w firmie Signal Iduna Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
Istnieje możliwość podwyższenia sum ubezpieczenia jak również dokupienia dodatkowych pakietów ubezpieczeń takich jak: ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, ubezpieczenie sprzętu oraz OC na mieniu i osobie w przypadku uprawiania narciarstwa/wind/kite surfingu. Informację o dodatkowych ubezpieczeniach otrzymają Państwo w naszym biurze.
Opieka medyczna
Opieka medyczna sprawowana jest przez miejscowe ośrodki zdrowia lub lekarzy pracujących na zlecenie ośrodka w którym przebywamy. Tak samo jest podczas imprez zagranicznych. W przypadku zagrożenia zdrowia dziecka lub nieszczęśliwego wypadku niezwłocznie udzielamy pomocy i kontaktujemy się z rodzicami lub opiekunami.
Kadra
Największą uwagę poświęcamy doborowi kadry, zatrudniamy pedagogów, studentów lub absolwentów AWF, muzyków, aktorów, animatorów kultury, instruktorów sportu i rekreacji. Ludzi pełnych pasji i zaangażowania. Dobieramy te osoby wnikliwie, sprawdzając ich referencje oraz uprawnienia. W pierwszej kolejności zawsze wybieramy ludzi zaufanych-sprawdzonych, a nowych kadrowiczów zawsze wysyłamy właśnie z nimi. Jesteśmy bardzo dumni z faktu, iż część naszych dawnych uczestników – dziś studenci lub absolwenci pracuje u nas jako kadra. Zawsze chętnie udzielimy informacji o kadrze zaplanowanej na wybrane obozy, kolonie. Przepisy ściśle określają maksymalną liczbę uczestników na jednego opiekuna. W przypadku dzieci do 10 lat jest to 1 opiekun na 15 uczestników, w przypadku dzieci i młodzieży starszej 1 opiekun na 20 uczestników. Na naszych obozach i koloniach bez względu na wiek jest to zawsze 1 na 15, a w grupach zajęciowych z instruktorami 1 na 10.
Bezpieczeństwo podczas zajęć
Wszystkim Uczestnikom staramy się zapewnić maksimum bezpieczeństwa podczas zajęć w których biorą udział. W grupach zajęciowych zawsze znajdują się wychowawcy/instruktorzy, którzy je prowadzą. Zajęcia na wodzie, lub w wodzie odbywają się w asyście ratownika. Grupy są przeliczane przed i po zajęciach. Sprzęt z którego korzystamy, najpierw skrupulatnie sprawdzamy a dopiero potem przekazujemy do użytku. W przypadku zajęć na wodzie (kajaki, rowery wodne, żaglówki, łódki) wszyscy uczestnicy zaopatrzeni są w dopasowane, atestowane kapoki piankowe, sprawdzone przez wychowawcę lub ratownika.
Dokumenty uczestnika
WARUNKIEM dopuszczenia uczestnika do udziału w imprezie jest dostarczenie do organizatora Karty Kwalifikacyjnej Uczestnika, która jest nieocenionym źródłem wiedzy o uczestniku dla kadry. Na imprezach krajowych uczestnicy muszą posiadać legitymacje szkolne, na zagranicznych – ważne paszporty.
Regulamin
Regulamin obozu jest dokumentem, który zobowiązuje uczestników do przestrzegania go i respektowania. Dostępny jest na ostatniej stronie karty kwalifikacyjnej uczestnika.
Programy
Wszystkie nasze imprezy proponujemy w oparciu o autorskie programy przygotowane z myślą o konkretnej grupy wiekowej i konkretnym miejscu realizacji. Każda z naszych ofert posiada tzw.
PROGRAM OGÓLNY stworzony z myślą o wszystkich Uczestnikach danego turnusu. Zawiera w sobie 4 podstawowe elementy: REKREACJA, EDUKACJA, INTEGRACJA, TURYSTYKA. W każdym z tych punktów proponujemy aktywności zaplanowane do realizacji podczas wyjazdu.
PROGRAM ROZSZERZONY to doskonałe uzupełnienie programu ogólnego. Najczęściej podczas jednego turnusu proponujemy 3-4 możliwości z których Klient może wybrać maksymalnie dwa. Jeden zawarty w cenie oraz 1 dodatkowy. W programie takim uwzględniamy zajęcia, które zaliczają się do grupy specjalistycznych – do ich realizacji zapraszamy ekspertów-instruktorów, którzy przeprowadzają je na najwyższym poziomie. Są to różnego rodzaju warsztaty, szkółki i szkolenia prowadzone w określonym zakresie godzinowym w ciągu dnia. Połączenie programu ogólnego z wybranymi programami rozszerzonymi daje harmonijną całość wyjazdu, oraz optymalnie wypełnia czas uczestnikom wyjazdu.
Grupy wiekowe
Wszystkie nasze obozy i kolonie są podzielone i przeznaczone dla uczestników w odpowiednim, określonym przedziale wiekowym, oraz przewidują określone w programie aktywności ruchowe lub zajęcia. Z wiadomych względów starsza młodzież ma inne zainteresowania i zachowania od małych dzieci, dlatego zawsze staramy się organizować wyjazdy oddzielnie, tak, aby różne grupy wiekowe nie musiały funkcjonować razem. Zdarza się, że jest impreza w jedno miejsce na którą są przydzielone 2 kategorie wiekowe – starsze dzieci i młodzież. Zapewniamy, że takie imprezy odbywają się właściwie niezależnie od siebie, w ciągu dnia młodzież i dzieci mają różne zajęcia i nie występuje między nimi interakcja. Dotyczy to również rozmieszczenia w budynku, najczęściej różne grupy wiekowe dostają inne piętra lub części budynku.
Jak pracujemy na wyjazdach ?
Na każdym wyjeździe kadra stara się stworzyć niepowtarzalną atmosferę integrując wszystkich uczestników, poprzez zabawę, edukację i sport. Program to dla nas priorytet – musi być zrealizowany na najwyższym poziomie. Wszystkich Uczestników traktujemy na równi, każdy ma możliwość zaprezentowania swoich pomysłów i idei. Podczas obozów Kadra nastawiona jest na opiekę na zasadzie porozumienia, zaufania i współpracy z Uczestnikami.
Transport
W większości przypadków na nasze kolonie i obozy przemieszczamy się transportem drogowym. Firmy z którymi współpracujemy w tym zakresie, posiadają odpowiednie zezwolenia, nowoczesną flotę pojazdów, oraz odpowiedzialny i doświadczony personel pracowników. Przed każdym wyjazdem zlecamy Policji badanie techniczne pojazdu. Główny transport przeważnie odjeżdża z Warszawy lub innych dużych miast. Połączenia antenowe są realizowane w przypadku 6 lub więcej uczestników z danego regionu. W przeciwnym wypadku uczestnik musi zapewnić sobie transport we własnym zakresie do miejsca imprezy lub odjazdu autokaru. Prosimy o stawianie się na zbiórce 20 minut przed planowanym odjazdem autokaru, który jest podany w tabelach. Podczas podróży odbywają się postoje w czasie określonym przepisami pracy kierowców w zajazdach i miejscach do tego przeznaczonych.
Zakwaterowanie i wyżywienie
Wszystkie ośrodki w których zakwaterowani są nasi uczestnicy spełniają wymogi stawiane przez Sandepid i Straż Pożarną oraz są zatwierdzone w miejscowych kuratoriach. Ich standard zawsze odpowiada informacjom podanym w broszurze. Staramy się wybierać lokalizacje bezpieczne, ogrodzone z bogatą infrastrukturą sportowo-rekreacyjną oraz dobrą kuchnią.
Zakwaterowanie Uczestników
Dobór pokojów dla uczestników – jeśli wcześniej nie ma sygnałów, że dobrali się inaczej, zawsze odbywa się tak, aby w pokój zamieszkali uczestnicy w miarę możliwości w takim samym lub podobnym wieku.
Informacje szczegółowe na temat wyjazdu
Informacje takie zawsze podajemy na 7 dni przed wyjazdem na stronie internetowej oraz drogą poczty elektronicznej do wszystkich uczestników danej imprez. W wiadomości znaleźć można informację potwierdzającą miejsce i czas zbiórki przed wyjazdem, planowanej godzinie i miejscu powrotu, dokładnym adresie zakwaterowania, telefonach kontaktowych i niezbędnym ekwipunku.
Bagaż i Ekwipunek
Prosimy o rozsądne pakowanie dzieci, mając na uwadze ich „możliwości nośne”, kadra zawsze pomaga dzieciom młodszym w przenoszeniu bagażu z autokaru do miejsca zakwaterowania. Limit bagażowy w sezonie letnim wynosi 1 torba do 20kg + bagaż podręczny, w sezonie zimowym 1 torba do 15kg + narty/snowboard + buty + plecak podręczny. Przewoźnik ma prawo odmówić zabrania bagażu który nie spełnia w/w norm. Kieszonkowe jest indywidualną sprawą każdego rodzica. Kwota ok. 100 zł z reguły spokojnie wystarcza na 2 tygodniowy wyjazd. W przypadku dzieci młodszych polecamy oddanie kieszonkowych do depozytu wychowawcom. Organizator nie odpowiada za rzeczy nie oddane do depozytu.
SPRZĘT NARCIARSKI/SNOWBOARDOWY (sezon zimowy)
Prosimy rodziców oraz starszych uczestników o zabieranie sprzętu dobranego, przygotowanego oraz ustawionego do wagi, wzrostu i umiejętności. Jest to niezmiernie istotne jeśli chodzi o bezpieczeństwo uczestnika oraz proces nauczania. Instruktorzy z racji tego, że pracują z grupami nie zawsze są w stanie sprawdzić ustawienia każdego z osobna, prawidłowe ustawienie i dobranie sprzętu zwiększy bezpieczeństwo uczestnika, poprawi efektywność nauczania i zaoszczędzi cenny czas.
Faktury
Wystawiamy Faktury VAT marża w procedurze dla biur podróży. Zawsze jako nabywcę podajemy dane z rachunku przeciwstawnego. Jeśli życzą sobie Państwo inne dane lub inny sposób wystawienia faktury, prosimy o informację przed dokonaniem wpłaty. Na fakturze zawsze znajdują się dane sprzedającego, nabywcy oraz Uczestnika, zakupiona impreza (miejsce, termin, cena). Dokument wystawiamy w momencie, kiedy środki wpłyną na nasze konto. Wszystkie dokumenty są wystawiane w formie elektronicznej. Forma papierowa jest wystawiana na życzenie Klienta.
Życzymy miłych, bezpiecznych i niezapomnianych wyjazdów !